Klitoris Estetiği

Klitoris bölgesi anatomik ve fizyolojik yapısı açısından önemli bir bölgedir. Bu bölgede 8000’den fazla sinir mevcuttur. O yüzden yapılan operasyonları önem arz eder. Klitoral hudoplasti ve kliteroplasti ameliyatları bu bölgeye ait genital estetik operasyonlardır. Bazı durumlarda klitoris bölgesine yerleşen tümörleri çıkartmak ve estetik olarak onarmak da gerekebilir.

Klitoral Hudoplasti Nedir?

Klitoris bölgesindeki cilt dokusu fazlalıklarının alınması, cilt katlantılarının düzeltilmesi operasyonudur. Genellikle labioplasti ile eş zamanlı olarak yapılmaktadır. ‘Klitoral hudektomi’ veya ‘Klitoral Hud rezeksiyonu’ gibi farklı isimlerle de anılır. Labioplastide klitoral hudoplasti yapılmaz ise operasyon kötü sonuçlar doğurabilir. O yüzden yapılması önemlidir.

Klitoral Hudoplasti Cinsel Hazzı Etkiler Mi?

Doğru teknikle yapıldığında asla etkilemez. Hatta klitoris üstü fazla cilt dokusunun çıkarılması mekanik uyarıyı arttırarak pozitif bir katkı da sağlayabilir. Diğer taraftan öz güveni sağlayarak, cinsel ilişkideki konsantrasyonu da arttırır.

Kliteroplasti Nedir?

Özellikle sporda doping amaçlı androjen içeren ilaçların kullanılması, böbrek üstü bezlerin fazla çalışması, PCOS (Polikistik Over Sendromu) gibi durumlar, diğer taraftan sık mastürbasyon yapma, sık cinsel ilişki, genital bölgenin kaşınarak sıkça uyarılması gibi işlevler klitoris organının büyümesine yol açar. Klitorisin büyümesi ‘klitoromegali’ olarak bilinir. Bu durumda estetik bir operasyon ile klitoris küçültülebilir.

Klitoris Estetiği Riskleri

Klitoris estetiği bu alanda çalışan uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Doğru teknikle yapıldığında her ameliyatta görülen kanama, enfeksiyon harici eisler yoktur.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz