Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik fiyatları operasyonun türüne, genişliğine ve kullanılan anestezi yöntemine göre değişmektedir.

Genital Estetik Fiyatları

Operasyonun türüne, genişliğine ve kullanılan anestezi yöntemine göre, genital estetik fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Genital estetik çeşitleri

Labioplasti (iç dudak estetiği) genital estetik çeşitleri arasında en çok talep edilen operasyonudur. Hem iç dudakları, hem de dış dudakları kapsasa da genellikle iç dudak estetiği için labioplasti terimi kullanılmaktadır.

Klitoral hudoplasti (klitorisin üzerindeki fazla dokuların alınması operasyonu) da sıklıkla labioplastiyle eş zamanlı yapılmakta, diğer genital estetik operasyonları arasında; vajina daraltma operasyonları (vajinoplasti), perine düzeltme operasyonu (perineoplasti), labia majoraplasti (dış dudak estetiği) ve labia majora ogmentasyonu (büyük dudaklara yağ veya hyalüronik asit enjeksiyonu) ameliyatları bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak özellikle son yıllarda genital Plateletten Zengin Plazma, G noktası uygulamaları, lazerle vajina yenileme (LVR, Lazerle Vajinal Rejuvenasyon), radyofrekans uygulamaları ve lazerle renk açma işlemleri de gerçekleştirilmektedir.

Genital estetik neden yapılır?

Hastaların en sık merak ettikleri ve sordukları soruların birisi de genital estetik ameliyatlarının fiyatlarıdır.

Kadınlarda cinsel açıdan öz güvenin kazandırılması, psikolojik ve sosyal açılardan daha rahat hissetmesinin sağlanması, zamanla yaşa veya geçirilen doğumlara bağlı oluşmuş olan deformasyonların düzeltilmesi, cinsel hazzın arttırılması ve orgazm fonksiyonunun kazandırılması genital estetik ameliyatının amaçlarındandır.

Gelişen teknoloji, internet ve sosyal medya aracılığı ile her türlü bilgiye ulaşımın kolaylığı neticesinde estetik ve güzellik arzusu tüm insanlara yayılmıştır. Vücudun diğer bölgeleri için estetik istemi ile paralel olarak genital estetik talebi de artmaktadır.

Estetik ve güzellik arzusu, gelişen teknoloji, internet ve sosyal medya aracılığı ile her türlü bilgiye ulaşımın kolaylığı neticesinde tüm insanlarda yaygınlaşmıştır ve vücudun diğer bölgeleri için estetik istemi ile paralel genital estetik talebinde de artış görülmektedir.

Haz arttırma amaçlı yapılmayan operasyonlarda dahi kişinin özgüveninin artması ile birlikte cinsel isteğin ve hazzın arttığı, aynı zamanda orgazma ulaşmanın kolaylaştığı çoğu zaman hastalar tarafından bildirilmektedir.

Kimi zaman estetik kaygılar nedeni ile istenirken, kimi zaman da fonksiyonel nedenlerle genital estetik operasyon istenmektedir. Bunda asıl amaç, özellikle vajina daraltma operasyonunda fonksiyonu artırmaktır. Uygulamaların sonucunda kişinin sadece genital bölgesinin görünümü değil, psikolojisi ve cinsel hayatı da olumlu şekle gelir.

Genital Estetiği Ücretleri

Yapılan operasyonun türüne, genişliğine ve kullanılan anestezi yöntemine göre genital estetiği ücretleri değişkenlik göstermektedir bu yüzden her hasta için tek bir fiyat belirlemek zordur.  Söz gelimi bir labioplasti operasyonu 20 dakikada biteceği gibi 1.5 saat de sürebilir; aynı durum vajina daraltma ameliyatları için de söz konusudur.  Bu nedenle genital estetik ameliyatlarının ücretleri hastadan hastaya değişkenlik gösterir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatlarındaki ücretler, fiyatlama ve ödeme kolaylıkları konusunda operasyonu uygulayacak hekiminiz veya klinik ile temasınız önemlidir, çünkü merkezden merkeze, hekimden hekime fiyatlar değişebilmektedir.

Vajina daraltma ameliyatlarının maliyetleri yapılan operasyonun türüne, genişliğine ve kullanılan anestezi yöntemine göre değişmektedir. Kullanılan ekipman da ameliyat maliyetini etkilemektedir.

Özel sağlık sigortaları estetik ameliyatları karşılar mı?

Estetik amaçla yapılan genital estetik operasyonlar, özel sigorta ödemeleri kapsamı dışındadır. Ama genital estetik operasyon geçirmek için tıbbi bir gerekçeniz varsa, bu durum belirtildiği takdirde, özel sağlık sigortanızdan da yararlanabilirsiniz.

Devlet hastanelerinde genital estetik ameliyatlar yapılıyor mu? SGK karşılıyor mu?

Genital estetik operasyonlar, devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde uygulanmamakta; SGK geri ödeme kapsamında bulunmayan bu özel ameliyatlar, tecrübeli hekimler tarafından özel merkezlerde gerçekleştirilmektedir.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz