Vajina Daraltma Ameliyatı Riskleri

Vajinal daraltma deneyimli jinekolog cerrahlar tarafından yapıldığında oldukça yüz güldürücü ve hasta memnuniyetini arttırıcı iken konusunda uzman olmayan hekimler tarafından uygulandığında bir takım ciddi riskleri de beraberinde getirmektedir.

Vajina Daraltma Riskleri

Kanama, enfeksiyon, barsak (rektum) zedelenmeleri, ilişki sırasında ağrı (aşırı daraltmaya bağlı) veya ameliyat sonrası arzulanan beklentinin karşılanmaması, vajina daraltma ameliyatı riskleri (komplikasyonlar) arasında en sık olanlarıdır.

Her türlü cerrahi işlemde belli bir komplikasyon yüzdesi olduğu unutulmamalıdır, benzer komplikasyon veya memnuniyetsizlikler, deneyim sahibi cerrahların elinde en az görülür.

Ameliyatın istenilen boyutta yapılmaması kişide ameliyat öncesi şikayetlerin ve hoşnutsuzlukların aynen devam etmesine yol açabilir, operasyonun istenilen beklentide olması için hastalara ameliyat öncesi yapılacaklar ve ameliyat riskleri ayrıntılı bir şekilde anlatılmalıdır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Yararları

Vajina daraltma ameliyatı yararları, başta fonksiyonel ve psikolojik yönlerden olumlu etkiler gösterir, bu yüzden cinsel haz ve orgazm olumlu etkilenir; cinsel penetrasyon (birleşme) sırasında özellikle mekanik etki ile klitoral bası ve his artar bu da cinsel doyum, performans ve orgazmı olumlu yönde etkiler. Kadın ve erkek partnerde cinsel hazzın artmasıyla kadınlarda orgazm fonksiyonu kolaylaşır.

Labioplasti Ameliyatı Riskleri

Labioplasti ameliyatı riskleri her ne kadar emin ellerde oldukça yüz güldürücü sonuçlar doğursa da, deneyim sahibi olmayan hekimler tarafından uygulanıldıklarında kişilerde pek çok sağlık problemleri oluşturabilir. Özellikle ameliyatın istenilen beklentide olmaması; iç dudakların beklenilenden daha az alınması veya daha fazla alınması, klitoris bölgesine dokunulmadığı için orada göze batan bir çıkıntının kalması, dokuların asimetrik kalması, yara yerinin kötü bir şekilde iyileşmesi kişilerde hayal kırıklıklarına ve uzun süreli depresyonlara zemin hazırlayabilir.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz