Vajinoplasti Sonrası Neler Yapmak Gerekir?

Vajina daraltma ameliyatından sonra size önerdiğimiz şekilde pansumanlarınızı düzenli bir şekilde yapmanız, önceden size reçete ettiğimiz ağrı kesici ve antibiotik ilaçlarınızı düzenli olarak kullanmanız, kişisel hijyen ve tuvalet temizliğinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Vajina Daraltma İşleminden Sonra

Önerilen, ameliyattan sonra bir hafta süreyle kabız kalmamanız ve bunun için de lifli besinleri tercih etmenizdir bunun yanında özellikle vitamin, protein ve mineral içeriği yüksek gıdalar ile beslenmeniz de yara iyileşmesi açısından gereklidir.

Yara iyileşme sürecini hızlandıracak, ameliyat sonrası ağrı, kanama, ödem (şişlik) ve rahatsızlıklarınızı azaltacaktır operasyon sonrası size önerdiğimiz buz kalıbı ile kompresyon işlemi… İşlemden sonra bir ay süreyle deniz veya havuza girmeniz tavsiye edilmezken cinsel ilişkinin de bir buçuk ay süreyle ertelenmesi önerilmektedir.

Ameliyattan sonraki ilk cinsel birleşme sırasında “lubrikan” adı verilen vajinal kayganlaştırıcıları kullanmanız da faydalıdır bunun yanında yapmanızı önerdiğimiz “pelvik taban egzersizleri (Kegel egzersizleri)”ni uygulamanız da uzun vadede sizin oldukça yararlıdır.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz