İç Dudak Estetiği: İşlevsel Faydalar

İç dudakların kısaltılması ve küçültülmesi operasyonları hem estetik hem de işlevsel yönlerden pek çok faydalar sağlar.

İç dudakların kısaltılması ve estetik olarak küçültülmesi ameliyatları, hem estetik hem de işlevsel yönden pek çok faydalar sağlamaktadır iç dudak operasyonları… Doğru ameliyat tekniği uygulandığında labioplasti operasyonlarının işlevsel anlamda pek çok faydaları söz konusudur.

İç dudak estetiği ameliyatlarının işlevsel faydaları nelerdir?

Cinsel ilişkide gerilmeye bağlı acı sorununu giderir!

Küçük dudakların “fil kulağı” olarak tanımlanan normalden büyük, kırışık, sarkık, geniş olması ilişki sırasında (penis içeri girerken) toplanmasına ve ilişki sırasında acı oluşmasına yol açabilir; cinsel ilişki sırasında yaşanılan acı, genelde normalden daha uzun yapıdaki dudakların gerilmesi nedeniyle oluşur. Bu yüzden kısaltılıp düzeltilen ve daha sonra estetik olarak dikilen küçük dudaklar, kişilere fonksiyonel açıdan da faydalıdır.

Sıkı pantolonların verdiği rahatsızlığı giderir!

Labial hipertrofi, yani genital alan dudaklarının normalden büyük olması; kişilerin sıkı pantolon, tight, kot giymesi sırasında da rahatsızlık yaratır; labioplasti operasyonu sonrası dönemlerde, bu tür rahatsızlıklar giderilir.

İdrar sorunları

Genital bölgede iç dudak sarkması sorunu yaşayan kadınların bir kısmında dudakların büyüklüğüne bağlı olarak işeme sorunları da görülür; idrarı tam boşaltamama, ıkınarak idrar yapma, idrar yaparken bacakları ıslatma sık görülen sorunlar arasındadır, labioplasti operasyonu sonrası bu tür şikayetler ortadan kalkar.

Cinsel ilişkide yaşanılan haz, orgazm olma üzerine etkisi

Tecrübelerimize göre, iç dudak estetiği ameliyatı ile birlikte yapılan klitoris üzeri katlantılarının alınması cinsel hazzı artırır; hatta zor orgazm olan kadınlar ameliyat sonrası çok daha rahat orgazm olabildiklerini tarafımıza bildirmektedir. Bunun altında yatan nedenler, hem kişinin psikolojik olarak kendine olan özgüveninin hem de klitoris organına olan temas ve hissin artışıdır.

Kadınlarda doğru ameliyat tekniği ile iç dudak estetiği operasyonları, hem işlevsel hem de kozmetik açılardan pek çok faydalar sağlar.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz