Fotona Smooth Lazer Tedavisi

FotonaSmooth, patentli Er:YAG SMOOTH™ mod, lazer palslarını sıralı bir şekilde vajinal mukozaya ileterek, doku içinde kontrollü ve optimal ısı dağılımı oluşturur.

FotonaSmooth Nedir?

FotonaSmooth, patentli Er:YAG SMOOTH™ mod, lazer palslarını sıralı bir şekilde vajinal mukozaya ileterek, doku içinde kontrollü ve optimal ısı dağılımı oluşturur. Böylece yeni kolajen oluşumu ve modellenmesi sağlanır. 2.94 µm dalga boyu ile patentli SMOOTH™ mod iletimi, herhangi bir kritik yapıyı etkilemeden uygulanan kontrollü ve güvenli bir yöntemdir.

Neden FotonaSmooth?

FotonaSmooth® teknolojisi ile idrar kaçırma, vajina daraltma, genital beyazlatma, doğum sonrası çatlak tedavisi, vajinal kuruluk gibi birçok tedavi, herhangi bir anestezi kullanımına ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilir. Tedaviden önce veya sonra herhangi bir bakıma ihtiyaç duyulmaz.

Patentli FotonaSmooth Teknolojisiyle Jinekolojik Tedaviler

 • İdrar Kaçırma
 • Vajina Daraltma
 • Genital Beyazlatma
 • Vajinal Kuruluk Tedavisi
 • Genital Siğiller
 • Stria(Çatlak) Tedavisi

IŞIĞIN TIBBİ GÜCÜ

IncontiLase (İdrar Kaçırma Lazer Tedavisi) Nedir?

IncontiLase, patent başvuru yapılmış olan idrar kaçırmaya yönelik Er: YAG etkili ve eşsiz bir lazer terapisidir. İdrar çıkım kanalı ve  idrar kesesinin ısı ile gerilmesi ve büzüştürülmesi prensibine dayanmaktadır. İncontiLase terapisine yönelik endikasyonlar orta ve normal derecedeki idrar kaçırmaya yöneliktir. Başlangıç düzeyindeki klinik çalışmalar göstermiştir ki bu metot etkili, uygulaması kolay ve emniyetli bir prosedürdür.

Hastalarınıza yönelik olarak IncontiLase metodunun eşsiz avantajları

Çalışmada yer alan hastaları büyük bir çoğunluğuna yönelik olarak, hafif veya hatta orta dereceli idrar kaçırmada tek seferde dindirmek yeterli olmuştur. Gerekli olduğunda, tedavi bir ay sonra tekrar edilmiştir. Operasyon öncesi özel hazırlıklara veya operasyon sonrası hazırlıklara gerek duyulmamıştır. Hastalar kendi normal günlük faaliyetlerine hemen dönebilmiştir. IncontiLase metodunun ek avantajları ameliyatla çıkarma, kesme, kanama veya dikişler olmaksızın kesiksiz ve fiilen acısız bir yöntem olmasıdır. İyileşme ağrı kesiciler veya antibiyotiklerin kullanımı olmaksızın oldukça hızlıdır.

 • Hafif idrar kaçırma hastalarının %90’ı orta dereceli idrar kaçıran %76’ları yalnızca tek seanslık tedaviye gereksinim duymuştur. Tüm hastaların %95 i tedaviden 12 ay sonra idrar kaçırmadan kurtulmuştur.

Renovalase  (Lazerle Vajinal Kuruluk Tedavisi) Nedir?

Vajinal kuruluk daha çok menapozal yaşlarda olmak üzere çeşitli nedenlere bağlı vajinal dokuda östrojen hormonunun  azalması sonucu yaşanılan bir durumdur. Östrojen hormonun etkisi azaldıkça vajinal dokuda kuruluk, hastada yanma, batışma, baskı hissi ve idrar kaçırma görülür. RENOVALASE vajinal kuruluğun semptomlarına yönelik etkili, eşsiz bir lazer terapisidir. Isı etkisi ile hücre yenilenmesini artırarak uzun dönem östrojen ihtiyacını ortadan kaldırarak etki gösterir. Bu etki ile kuruluk, kaşınma, tahriş ve cinsel ilişkide ağrı gibi şikayetlerde bariz bir şekilde azalma görülür.

Çatlak Tedavisi

Cilt çatlakları genellikle ani kilo değişikliği, gebelik, vücudun nemsiz kalmasından veya ağır egzersizlerden dolayı oluşur. Oldukça yaygın olarak görülen cilt çatlaklarının ilaçla tedavisi yetersiz olabilmektedir. FotonaSmooth fraksiyonel lazerle cilt altında mikro delikler açılarak kolajen ve elastin lif yapımı stimüle edilir. Böylece cildin kendi kendini onarma mekanizmaları çalıştırılarak çatlağın görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanır. Lazerle çatlak tedavileri ortalama 3-5 seansta gerçekleştirilir.

Genital Beyazlatma

Kadın dış genital bölgesi olarak adlandırılan vulvada, gebelik, doğum konrol tabletleri, polikistik over sendromu, hormonal sorunlar, cilt hastalıkları, epilasyon veya genetik sebeplerden dolayı renk değişimleri görülebilir. FotonaSmooth Er:YAG lazer ile bu renk değişimleri genellikle tek seanslık bir tedaviyle yok edilir. Tedavi için herhangi bir ön hazırlık veya anestezi gerekmez.

Genital Siğiller

Genital siğil tedavisinde en etkili yöntemlerden biri lazer uygulamasıdır. Lazer tedavisinin avantajlarından biri hedeflenen dokuda seçici olabilmesi yani bitişik ve derinde olan dokulara zarar vermemesidir. Kullanılacak anesteziye siğillerin sayısı ve etkilenen alanın genişliğine göre karar verilir. İyileşme süresi, siğillerin bulunduğu bölgeye ve alınan siğil sayısına bağlı olup genellikle 2 ve 4 hafta arasında değişir. Hamileler için de güvenli bir yöntemdir.

  Doktora Sor

   İletişim ve Randevu Formu

   Şikayetiniz