Barbie Vajina Estetiği

Barbie doll vagina, sarkan, iri ve kırışık görünümdeki genital bölgenin mümkün olduğunca kısaltılması tekniğidir.

Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Labioplasti operasyonları, ülkemizde ve tüm dünyada, genital estetik ameliyatları arasında en sık istenenidir. Amaç; genital bölgedeki iç dudakların kısaltılması, estetik olarak hoş görünüm sağlanmasıdır. Labioplasti ameliyat teknikleri, kişinin istemi ve dokusunun durumuna göre farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Tabii görünüm ve barbie vajina, bunlardandırr. İlk defa ABD’de Los Angeles sosyetesi tarafından dillendirilen ‘Barbie doll vagina’ (Barbie bebek vajinası) görünümü, tüm dünyada hızla yayılarak yeni ‘designer vagina’ olarak adlandırılmıştır.

Barbie vajina; sarkan, iri ve kırışık görünümdeki genital bölge iç dudakların mümkün olduğu kadar kısaltılması, dışarıdan bakıldığında içten sarkan hiçbir yapının görülmemesi ile karakterize labioplasti yöntemidir. Aynı pileli, uzun bir eteğin kısaltılıp, bir mini etek haline getirilmesine benzemektedir. Hastalar tarafından en sık istenilen görünümdür.

Barbie bebek vajina (barbie doll vagina) uygulaması ilk defa 2016 yılında ABD’den ülkemize getirilmiştir. Daha sonra bazı ekleme ve değişiklikler yapılmış ve  ‘Eserdag Barbie görünümü’  ortaya çıkmıştır.

Venüs çizgisi nedir?

Venüs çizgisi veya Venüs yarığı (venus klefti) gibi adlar verilir her iki büyük dudak arası çizgiye… Venüs çizgisinin hat halinde klitorisin üstünden aşağıya kadar inmesi, seksi bir görünüm sağlar, normalden iri iç dudakların dışarıya sarkması, venüs çizgisinin oluşumuna engel olur.

Deve toynağı nedir?

Büyük dudakların normalden iri ve birbirinden ayrık olmasıyla karakterize görünümdür; ‘Camel toe’ olarak da bilinmektedir. Dış genital dudak (labia majora) yapısına bağlıdır. Özellikle sıkı pantolon, tayt ve bikini giyen kadınlarda deve toynağı görünümü ortaya çıkmaktadır; pek tercih edilen bir görünüm olmamasına karşın, bazı giyim firmalarınca özel üretilmiş deve toynağı iç çamaşırları bile vardır.

Labioplastide doğal görünüm: Hibrid vajina nedir?

Labioplasti operasyonu tekniği kişinin isteğine bağlı olarak şekillendirilir; hastaların bir bölümü barbie vajina estetiği konsepti yerine, daha doğal bir görünümü isteyebilir, bu görünüm ‘hibrid vajina’ olarak da isimlendirilir.

Hibrid vajina estetiği görünümü için labioplasti operasyonunda, iç dudaklardan çıkarılan doku miktarı daha azdır, çoğunlukla klitoris üstü tümsekçik (klitoral hud) kısmına hiç dokunulmaz. Hibrid vajina görünümü daha doğal durur; çoklukla ameliyat olunup olunmadığı bile belirgin değildir; hibrid vajina, iç genital dudaklarını yalnızca biraz kısalttırmak, estetik olarak daha düzgün hale getirtmek isteyenler için uygundur.

Labioplastide en iyi görünüm

Labioplasti ameliyatlarında en iyi görünüm kişinin dokusuna ve isteklerine göre değişkenlik gösterir bunun yanında kültürel farklılıklar da gösterir. Batı toplumlarında barbie vajina şeklindeki görünüm en çok istenendir. Fakat Japonya’da ‘kelebek kanadı’ şeklinde uzun ve geniş dudaklar daha çok çekici bulunur.  Bazı Afrika kabilelerinde (Hottentot kabilesi gibi),iç dudaklar genç yaşlardan itibaren çekilerek uzatılmakta ve ergenlik dönemine gelindiğinde dize kadar uzayan labiumlar (dudaklar) ortaya çıkmaktadır.

2000’li yıllardan bu yana uyguladığımız labioplasti ameliyatlarındaki tecrübemize göre; ülkemizde hastalarımız tarafından en çok istenen estetik yapı barbie vajina görünümüdür.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz