Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma

Genital bölgede kırışıklık, sarkma şikayeti olan kadınlara yapılmaktadır.

Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma Nedir?

Yaş ve zamana bağlı genital bölge dokusunda gevşeme, sarkma ve kırışıklıklar görülebilmektedir ve yapılan uygulamalarla lazerle genital bölge sıkılaştırma, dolgunluk kazandırma yapılabilmektedir.

Her iki tarafta dış dudaklar, üst kısımda klitoris bölgesiyle alt kısımdaki anüs (makat) arasındaki alan ile sınırlıdır dış genital bölge. Dış genital alan ‘vulva’ olarak da adlandırılmaktadır.

Büyük dudaklarda sarkma neden olur?

Yapılan doğumlar, genetik olarak bağ doku elastikiyetinin zayıflığı, ilerleyen yaş, sigara kullanımı, hızlı kilo alıp verme gibi sebeplerle genital alanda yer alan dokular ve büyük dudaklarda sarkma görülebilir. Bu sarkma durumu menopoz döneminde azalan estrojen hormonu etkisi ile daha da hızlanır.

Bunun yanında sık geçirilen mantar enfeksiyonuna bağlı kaşıntılar ve bazı cilt hastalıklarındaki irritasyon da genital bölgede sarkmaya yol açabilir.

Genital bölge dudak sarkmalarında ne tür işlemler yapılabilir?

İç dudak estetiği (labia minora cerrahisi – labioplasti) iç dudakların sarkması, kırışıklık ve esmerleşmesi gibi durumlarda sık yapılan operasyonlardandır, fakat dış dudaklardaki durum daha değişiktir.

İz kalma riski dış dudaklara yapılan cerrahi işlemlerde daha fazladır; bu yüzden çok zorunlu olmadıkça, bu bölgeye cerrahi olmayan işlemlerin uygulanması daha doğrudur. En sık yapılan ameliyatlar arasında dış dudaklara yapılan dolgu işlemleri, genital PRP ve lazerle sıkılaştırma operasyonu yer almaktadır genital bölge dolgunluğu için.

Lazerle genital bölge dolgunluğu nasıl sağlanır?

Bağ dokusunun özelliğini kaybetmesi, yıpranmasıdır ciltteki kırışıklıkların nedeni… Bu etki aslında tüm vücudumuzda görülür ve yaşa bağlı olarak da artar.

Cilt katmanlarında yer alan kolajen bağ dokusu aktive olmaktadır lazer ışığı sayesinde hatta yeni kolajen elementleri de oluşmakta yenilenen bağ dokusu da ciltte sıkılaşma, dolgunluk ve gerginlik sağlamaktadır.

Lazerle Genital Bölge Estetik Uygulamaları

Genital Bölge Sıkılaştırma ve Dolgunluk

Karbondioksit lazerler genital alanda ne tür amaçlarla da uygulanmaktadır?

Genital alan için dolgunluk kazandırır, parlaklık ve gerginlik sağlar karbondioksit lazerler, bunun yanında ayrıca genital alanda renk açılması, beyazlatma için de kullanılır; karbondioksit fraksiyonel lazerlerin vajina içinde sıkılaştırıcı ve yenileyici özellikleri de vardır, lazerle vajina daraltma işlemleri de dudaklardaki sıkılaştırma işlemleri gibi kolajeni uyararak yapılır.

Lazerle genital bölge sıkılaştırma uygulamasının herhangi bir zararı var mıdır?

Hayır yoktur.  Çünkü lazer ışığı cilt içine bir milimetreden daha az girdiğinden sağlık açısından risk oluşturmaz.

Lazerle genital dolgunluk nasıl sağlanır?

Uygulama yapılacak genital alan öncelikle belirlenir, sonra kişinin cilt yapısına göre lazerin ayarları yapılır ve işlem ortalama 20 dakika kadar sürer… Operasyonla, cilt katmanlarındaki kolajen bağ dokusu uyarılarak harekete geçer ve genital sıkılaşma sağlanır.

Lazer uygulamasının etkisi ne zaman başlar?

Dudaklardaki gerginlik ve dolgunluğun fark edilir şekilde izlenmesi 1 ayı bulmaktadır

İşlem sırasında ağrı hissedilir mi?

Hayır… Operasyondan 30- 40 dakika kadar önce işlem bölgesine sürülen anestezik kremler sayesinde, işlem sırasında ağrı yok denecek kadar azaltılır; ağrı eşiği çok çok düşük kadınlarda da yüzeyel uyutma (sedasyon anestezisi) ile işlem gerçekleştirilebilir.

Uygulamanın herhangi bir risk veya komplikasyonu var mı?

Herhangi bir risk veya komplikasyonu yoktur.

Lazerle genital sıkılaşma kimlere yapılabilir?

18 yaşından büyük ve gebe olmayan, genital bölgede kırışıklık, sarkma şikayeti olan, daha gergin ve parlak bir cilt yapısı arzu eden herkese yapılabilir; hatta genital bölge sıkılaştırma ile birlikte, aynı seansta genital renk açıcı işlemler (beyazlatma, ağartma tedavileri) de uygulanabilir.

Uygulama sonrası neler önemlidir?

Genital alanda eritem (kızarıklık), hafif su toplanması (bül) ve ciltte soyulma izlenebilir işlem sonrasında, bu tamamen normaldir, doktorunuzun önereceği ilaçları ve o bölgeye uygulamanız yeterlidir… Operasyondan hemen sonra işinizin başına dönmeniz mümkündür, işlem sonrasında o bölgede sulanma oluşmazsa 1 gün sonra çok sıcak olmamak kaydı ile banyo yapabilirsiniz ancak solaryum ve güneşlenme önerilmez.

İşlemden sonra cinsel hayat ne zaman başlar?

Çok nadir görülen aşırı bir duyarlılık oluşmazsa, operasyondan birkaç gün sonra normal cinsel hayata başlayabilirsiniz.

Uygulama daha sonra tekrar edilmeli mi?

İlk seferde tek bir uygulama yeterlidir genelde; daha sonra kişinin cilt yapısının durumuna da bağlı olarak 6 ay ile 2 yıl arasında uygulamalar tekrar edilebilir.

Genital alan sıkılaştırmada lazer harici başka uygulamalar var mıdır?

Evet… Değişik bölgelerden liposuction yöntemi ile alınan yağ dokusunun buraya enjekte edilmesi, dış dudaklara dolgu yapılması gibi uygulamalarla da dış dudaklarda gerginlik oluşturulabilir; diğer taraftan genital PRP (Plasma Rich Platelet) uygulaması da dış genital alanda renk açma, dolgunluk ve sıkılaşma gerçekleştirebilir.

Lazerle genital bölge sıkılaştırma işleminin ücretleri

Merkezden merkeze farklılıklar gösterebilir lazerle genital bölge sıkılaştırma işleminin ücreti… Fiyatlar ve ödeme kolaylıkları ile ilgili detaylı bilgiler için merkezle görüşmeniz faydalıdır.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz