Vajinoplasti ve Labioplasti Birlikte Yapılabilir Mi?

Vajinoplasti; vajinanın cerrahi olarak (ameliyatla) daraltılması operasyonudur. ‘Vajina daraltma ameliyatı’ veya ‘Vajen daraltma operasyonu’ olarak da bilinir. Amaç kişinin hem kendisinde hem de eşinde cinsel ilişki sırasında yaşanılan haz ve tatmini arttırmaktır.

Vajinal daraltma, labioplasti ile eş zamanlı olarak yapılabilir mi?

Evet… Aynı seansta vajinoplasti (vajinal daraltma) ameliyatı ile birlikte labioplasti (iç dudak estetiği) operasyonunu uygulayabilmekteyiz kliniğimizde.

Vajina daraltma ve labioplasti operasyonunu aynı anda yapmak iyileştirme sürecini zorlaştırır mı?

Bu iki uygulamayı aynı anda yapmak, iyileşme sürecini zorlaştırmaz ve uzatmaz; tam tersi hem vajinanın hem de labiumların iyileşme süreci aynı anda tamamlanır.

Vajinoplasti ile birlikte labioplasti olmanın avantajları

 • Ameliyat sürecini bir defa yaşamış olursunuz,
 • Tek bir defa anestezi alırsınız,
 • Her iki operasyonun da ameliyat sonrası bakımı birbirine çok benzer olduğu için ameliyat sonrasındaki süreci daha rahat geçirirsiniz,
 • İyileşme tamamlandıktan sonra hem estetik, hem de fonksiyonel olarak yenilenmiş bir vulva ve vajinaya sahip olursunuz.

Dörtlü genital estetik ameliyat nedir?

Kliniklerimizde pek çok hastamız için uyguladığımız kombine bir cerrahinin ismidir, bunlar:

 • Vajina daraltma (Vajinoplasti),
 • Doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi (Perineoplasti),
 • İç dudak estetiği (Labioplasti),

Klitoral hudoplasti operasyonlarını içerir klitoris üzerindeki cilt fazlalıklarının alınması ve bu operasyonlar tek seansta yapılabilir, hatta buna eş zamanlı olarak renk açma, G noktası büyütme, cinsel hazzı artırıcı PRP uygulamaları da eklenebilir.

  Doktora Sor

   İletişim ve Randevu Formu

   Şikayetiniz