Vajina Genişletme Ameliyatları

Vajina genişletme ameliyatları ortalama olarak 30-45 dakika sürer. İşlem genelde cerrahi olarak yapılmaktadır.

Vajina Genişletme Ameliyatları Neden Yapılır?

Sonradan ya da doğuştan vajina darlığı yaşayan; vajinal ameliyatlar sonucu vajinası daralan, kızlık zarı kalın ve yüksek kenarlı olan veya doğum sonrası izlere bağlı olarak cinsel ilişkide ağrı, acı sorunları yaşayanlara ‘vajina genişletme ameliyatları’ uygulanabilir.

Vajina genişletici ameliyat sırasında ve sonrasında ağrı olur mu?

Hayır… Ameliyat sırasında uygulanan lokal (bölgesel) uyuşturucu enjeksiyonlarla hiçbir ağrı yaşanmaz ancak işlemden sonra bir iki gün devam eden hafif sızlama durumlarında, basit ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir.

Ameliyattan sonra kanamam olacak mı?

Ameliyat sonrası bir iki gün sızıntı şeklindeki kanamalar normaldir asla rahatsız etmez; iki gün sonra duş alabilir ve görevinizin başına dönebilirsiniz…

Vajina genişletme işleminden sonra neler yapmam gerekir?

Vajina genişletme ameliyatından sonra; kendi başınıza pansumanlarınızı yapmanız, reçete edilen ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlarınızı düzenli  kullanmanız, hijyene dikkat etmeniz gerekir.

Önerilen “pelvik taban egzersizleri (Kegel egzersizleri)”ni ameliyat sonrası uygulamanız da uzun vadede size oldukça yararlardır.

Şehir dışından geleceğim, aynı gün içinde vajina genişletici ameliyatı olabilir miyim?

Evet… Şehir dışından gelen hastalarımız, muayeneden hemen sonra ameliyatlarını olabilir; operasyon sonrası bir saat kadar gözlem süresinin ardından yola çıkılabilir, dileyen hastalarımız ameliyat sonrası bir günlük konaklamaları sonrası evlerine gidebilir.

Ameliyatımla aynı zamanda doğum dikiş izleri de alınabilir mi?

Evet … Aynı seansta vajinal genişletme ameliyatı ile birlikte doğum kesilerine bağlı epizyotomi izlerinin de alınması söz konusudur; böylelikle kendinizi estetik açıdan da daha iyi hissetmeniz mümkündür.

Vajinal genişletme ameliyatlarının riskleri var mıdır?

Deneyimli jinekolog cerrahlar tarafından yapıldığında vajinal genişletme operasyonlarının riskleri oldukça düşüktür ve ameliyata bağlı komplikasyonlar, son derece nadirdir.

Vajina genişletme ameliyatının maliyeti nedir?

Bu ameliyatın maliyeti; yapılacak işlemin genişliğine, ameliyat tekniğine ve anestezi şekline göre değişkenlik göstermektedir; bu konuda ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Ameliyat nasıl yapılır?

Vajina genişletme operasyonları, ortalama 30-45 dakikadır, işlem genelde cerrahi olarak gerçekleştirilir. Ameliyat anında vajinal doku, kat kat dikilir, içeride kalan dikişler görülmez; dışarıda ise sadece 4-5 adet küçük estetik dikiş görülür ve bunlar da birkaç hafta sonrasında kendiliğinden erir

Estetik dikişler, yaklaşık 3 hafta sonra eriyecektir; bu yüzden dikişlerinizin alınmasına da gerek yoktur. Bu tür ameliyatlar, günümüzde lazer ile de daha pratik bir şekilde uygulanmakta;  kanama olasılığı da azalmakta, yara hızla iyileşmektedir.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz