G Noktası

G Noktası

Kadınlarda orgazm fonksiyonu sağlayan cinsel organ klitoristir. Ancak son zamanlarda daha gündeme gelen klitoris orgazm ile birlikte vajinal orgazm önem kazanmaktadır. Vajinal orgazm büyük kısmını vajen üst noktasında, idrar deliği(üretra) altında, yeri kişiden kişiye değişen G noktası sorumludur.

Penetrasyonda hazzı artan bölge G spot olarak adlandırılır. O bölgede salgı bezleri yoğundur ve ilişki sırasında kasılarak salgı üretme özelliğine sahiptir.

Kişiler arasında farklılık olsa da G noktasında büyüme işlemi cinsel hazzı arttırma amacıyla yapılmaktadır. Cinsel ilişki de birleşme sırasında zevk alımı artmaktadır. Özelikle anorgazmi (ilişi sırasında kadının zevk alamaması) tedavisinde kullanılmaktadır. G noktasına dolgu işlemi bu nedenle yapılır.

Büyütme için hyalunorik asit içeren dolgu modeli veya yağ dokusu ile yapılır.

Ağrısız, acısız bir işlemdir ve işlem sonrası hasta günlük aktivite ve ilişki hayatına dönebilir.

Son zamanlarda büyütme ve hassaslaştırma işlemi PRP(Platelet zengin plazma) enjeksiyonları ile de yapılabilmektedir. Kişinin kendi kanı özel kitler ile ayrıştırılıp büyüme faktöründen zengin kendi plazması klitoris etrafına ve G-Spot bölgesi uygulanır. Kadınlarda orgazm fonksiyonunu artırır buna da O Shot (Orgazm Aşısı) denir.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz