Vajina Daraltma Ameliyatı Yararları

Vajinal daraltıcı ameliyatlar fonksiyonel ve psikolojik yönlerden olumlu etkilere sahiptir. Bu nedenle cinsel hazzı ve orgazmı olumlu yönde etkilemektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Yararları

Cinsel penetrasyon (birleşme) sırasında özellikle mekanik etki ile klitoral bası ve his artmakta bu da cinsel doyum, performans ve orgazmı olumlu yönde etkilemektedir. Hem kadın hem de erkek partnerde cinsel haz artmakta, kadınlarda orgazm fonksiyonu kolaylaşmaktadır.

Cinsel ilişki sırasında hissetme ve haz, erkek partner tarafından da belirgin şekilde fark edilmektedir. Cinsellik aile bütünlüğünün tam olarak sağlanmasındaki en önemli unsurların başında gelir. Mutlu ve doyumu olan bir cinsellik evliliği adeta beslemektedir.

Vajina daraltma operasyonları tek başına cinsel isteği arttırır mı?

Bunun yanıtı kısmen evettir; eğer kişide vajinal genişlemeye bağlı cinsel ilişkide haz azalması var ise bu operasyonlar cinsel isteği ve tatmini yükseltebilmektedir.

Fakat cinsel isteksizliğin, pek çok psikolojik nedenleri de söz konusudur, bu sebeple cinsel isteksizlik sorunuyla başvuran bir hastaya öncelikle bir jinekolojik muayene yapılmak ve kişinin eğer gereksinimi varsa jinekolojik operasyona geçmek gerekir; aksi durumda bu tür bir operasyon sonrasında da kişideki cinsel isteksizlik sorunu giderilemeyebilir.

Vajina genişlemesi ve açıklığı sık enfeksiyonlar yol açar

Kadınların bir kısmı vajinalarındaki doğumdan kalan yırtıklar ve vajinanın dıştan gözükmesi (vaginal gaping) sebebiyle sık vajinal enfeksiyon (vajinit) sorunu ile karşı karşıyadır, makatla vajina girişinin birbirine çok yakın olması, enfeksiyon sürecine yatkınlık sağlar; vajina daraltma ve perine estetiğiyle anüs ile vajina arası mesafe uzamakta ve buna paralel şekilde enfeksiyon riski azalmaktadır.

Vajina daraltma ameliyatlarının estetik yararları

Estetik açıdan da oldukça yararlıdır vajina daraltma ameliyatları; özellikle dıştan yapılan perine estetiği sayesinde vajina ile makat arası bölge de hoş bir görünüme kavuşurken vajinanın daraltılmasıyla dış dudaklar da içeriye toplanmakta, bu da görünümü daha ideal duruma getirmektedir.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz