Labioplasti Ameliyatı Riskleri

Her ameliyatta olduğu gibi düşük oranda da olsa labioplasti operasyonunun bir takım riskleri vardır.

Labioplasti Ameliyatı Riskleri

Labioplasti operasyonun her ameliyatta olduğu gibi düşük de olsa bazı riskleri vardır; fakat  işlem tecrübe sahibi cerrahlar tarafından yapılırsa  risk oranı düşer.

Labioplasti ameliyatlarının ne tür riskleri vardır?

Cerrahi operasyon sırasında ortaya çıkabilecek sorunlara ‘cerrahi komplikasyon’ denir ve her cerrahi işlemin belli bir komplikasyon riski vardır. Her ameliyatta olduğu gibi bu tür operasyonlarda da kanama ve enfeksiyon gibi komplikasyonlar yaşanabilir; fakat doğru merkez seçimi, bu tür sorunların görülme sıklığını yüzde birin altına indirir.

Emin ellerde oldukça yüz güldürücü sonuçlar doğursa da bu konuda deneyim sahibi olmayan hekimler tarafından uygulanıldıklarında, kişilerde birçok problemler oluşturabilir vajinal estetik ameliyatlar… Sıklıkla ameliyatın istenilen beklentide olmaması ve dokuların asimetrik olması, kişilerde hayal kırıklıklarına ve uzun süreli depresyonlara yol açabilir.

Her jinekolog hekim yapmaz!

Jinekolog ve plastik cerrahi hekimlerinin çok azı tarafından labioplasti ve diğer genital bölge estetik ameliyatları uygulanmaktadır; bu tıbbın oldukça spesifik (özel) bir alanıdır ve oldukça tecrübe gerektirir

Labioplasti riskleri

Labioplasti ameliyatları, her ne kadar emin ellerde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koysa da, tecrübe sahibi olmayan hekimler tarafından uygulanıldıklarında; kişilerde pek çok sağlık problemleri yaşanabilir; özellikle ameliyatın istenilen beklentide olmaması; iç dudakların beklenilenden daha az alınması veya daha fazla alınması, klitoris bölgesine dokunulmadığı için orada göze batan bir çıkıntının kalması, dokuların asimetrik kalması, yara yerinin  beklenen şekilde iyileşmemesi, kişilerde hayal kırıklıklarına ve uzun süreli depresyonlara yol açabilir.

Sonuç olarak, labioplasti ameliyatları kozmetik jinekoloji içerisinde son derece özellikli grupta yer alan operasyonlardır; her hekim tarafından uygulanmayabilir. Fakat deneyim sahibi cerrahlar tarafından gerçekleştirilen labioplasti operasyonunun riskleri ve komplikasyonların görülme olasılığı oldukça az, hasta memnuniyet düzeyi de o oranda yüksektir.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz