Lazerle Genital Estetik

Lazerle yapılan estetik ameliyatlar hızla artmaktadır günümüzde… Bu operasyonlardan bazıları, lazerle vajina daraltma, lazerle idrar kaçırma tedavisi, lazerle genital bölge beyazlatma, lazerle siğil tedavileri ve lazerle labioplastidir.

Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

Lazer tarafından üretilen yüksek enerjili ve odaklı ışık huzmeleri, vajina içine yerleştirilen prob (alet) sayesinde dokuya geçerken; dokuda yaklaşık 50-60 santigrat dereceye kadar bir ısınma, bunun sonucunda berelenme (injury) görülür, ‘Fibroblast’ adı verilen onarıcı hücreler kolajen ve elastin bağ dokusu sentezini sağlar ve dokuda iyileşme süreci başlar. Böylece vajina içi cilt dokusunda kan dolaşımı artar, cilt dokusu kalınlaşır, elastikiyet ve bölgesel duyarlılık artar… Operasyon, yaklaşık 20 dakika kadar sürer, bu süre robotik kollar sayesinde 3 dakikaya kadar inerken, işlem ağrısızdır, anesteziye de gerek yoktur.

Lazerle vajina daraltma işleminden 20 gün sonra, kolajen bağ dokusu sentezi hızlanır, cinsel ilişki sırasındaki vajinal sıkılaşma hissi kişinin kendisi ve partneri tarafından hissedilebilir… Operasyon etkisini azaltmak için 1 ile 3 ay arasında 2. bir uygulama daha tavsiye temekteyiz.

Lazerle Vajina Daraltma Kimlerde Uygulanır?

Cerrahi vajina daraltma risklerini almak istemeyen hastalarda, vajinasında genişlik ve sarkmaları çok fazla olmayanlarda, cinsel haz ve duyarlılık eksikliğinde, orgazm sorunu yaşayan kadınlarda, menopoza bağlı vajinal kuruluk sorunu olanlarda, sık vajinal enfeksiyon, mantar enfeksiyonu yaşayanlarda, cinsel ilişkide ağrı problemi olanlarda ve idrar kaçırma problemi yaşayanlarda sıklıkla tercih edilmektedir lazerle vajinal daraltma işlemi… Uygun hasta grubunda idrar kaçırmanın lazerle, kısa sürede, ameliyatsız çözümlenmesinde son derece memnuniyet verici sonuçlar elde edilmiştir, bir haftalık ilişki yasağı haricinde herhangi bir kısıtlaması da söz konusu değildir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Kimlere, Nasıl Uygulanır?

Hapşırık, ağır yük kaldırma, koşma, öksürme gibi karın içi basıncın artışı ile birlikte görülen idrar kaçırma tipine ‘Stres Üriner İnkontinens’ denir, bunda özellikle yaş, menopoz, estrojen azlığı ve yapılan doğumlar etkilidir ve günümüzde lazerle, ameliyatsız stres üriner inkontinens tedavileri mümkündür…  ‘Öğle arası’ (Lunch time) bir uygulama olarak görülür, tamamen risksizdir. Operasyon, ortalama 10 dakika kadar sürer, son derece ağrısızdır ve işlemden bir hafta sonra cinsel ilişki serbesttir

Lazer Labioplasti Nedir?

Labioplasti ameliyatında, iç dudakların lazerle kesilmesidir, böylece kanama azalır, kesme işleminde lazerin termal (ısı verici) etkisinden faydalanılır. Fakat, gözlemlerimize göre; dokuda oluşan hasar, iyileşme sürecini uzatır. Bu nedenle pek tercih etmemekteyiz. Yine de kanama riski olan hastalar için düşünülebilecek, labioplasti işlemlerinde alternatif bir yöntemdir.

Lazerle Genital Bölge Renk Açma, Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Genital bölge beyazlatma, renk açma işlemi genelde lokal veya hafif sedasyon anestezisi ile yapılabilir lazerle ve renk açma genel olarak 10-15 dakika kadar sürer;  tonda ortalama  %30-40 arası bir açılma gerçekleşir. Tek seans yapılabileceği gibi birkaç seans şeklinde de olabilir; genital bölgede beyazlatmayı artırmak için kliniğimizde mezoterapi ürünleri, renk açıcı özel solüsyonlar ve peeling (soyma) yöntemleri de kullanılmaktadır.

Lazerle Siğil Tedavi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezisi siğil alanlarına atış şeklinde yapılmaktadır; lazerle siğil tedavisi elektrokoter (yakma) ve krio (dondurma) operasyonlarına göre daha acısızdır ve iz de bırakmaz…  Operasyonun büyüklüğüne göre 5 dakikada tüm bölgelerin temizlenmesi mümkündür; tek seansta tüm genital siğiller ağrısız, acısız ve iz bırakmadan temizlenebilir… Tekrarı durumunda işlem yenilenebilir, lazerle genital siğil tedavisi sırasında lazer ışığı 1mm’den daha az derine iner, bu yüzden asla iç organlara zarar vermez.

Genital Estetikte Kullanılan Lazerler Nelerdir?

Erbium yağ ve karbondioksit (CO2) en sık kullanılan lazerlerdir.  Bunun yanında KTP ve Nd Yağ lazerler de kullanılabilmektedir… Lazer teknolojileri doğru dozaj ve teknikle, uygun hasta grubuna kullanıldığında oldukça yararlıdır.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz