Genital Dolgu

Genital Dolgu

Yaşlanmanın olumsuz etkileri el ve yüz gibi organlar dışında tüm vücutta hissedilen özellikle genital bölgede büyük dudaklar diye tarif ettiğimiz labio majörler kollejen ve yağ dokusundan zengin olduğu için yaş, hızlı kilo verme, doğum, kronik mantar enfeksiyonları ve genetik problemlerden dolayı hızlı bir şekilde atrofi yani,incelmeye uğrar. O bölgede sarkma, buruşma, ve aralıklı çöküntüler olur. O bölgede ki yaşlanma etkilerini gidermek adına dolgu işlemi uygulanmaktadır.

2 tip dolgu işlemi yapılır.

1)Hyalunorik Asit Enjeksiyonu: Her iki dudak içine hyalunorik asit enjeksiyonu ile büyük dudak daha genç, dolgu ve kabarık hala gelmektedir. Hyalunorik asit dolgu lokal anestezi eşliğinde polikinlik şartlarında rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kişisel faktörlere bağlı olmakla birlikte kalıcılığı 6 ay ile 1.5 yıl arasında değişmektedir. Gerekirse işlem tekrarlanabilmektedir. İşlem sonunda hasta normal polikinlik muayenesindeki gibi günlük hayatına devam edebilmektedir.

2)Yağ Enjeksiyonu: Karın ve bacak iç kısım veya kalçadan liposuction ile alınan yağ dokusu incelen genital alana lypofiling kanülü ile enfekte edilmesine ve genital bölge daha genç dolgun görünmektedir. Yağ enjeksiyonu hastane ortamında ve anestezi altında yapılmaktadır. Kalıcığı daha uzun sürmektedir.

Lazer ile de dolgu işlemi yapılmadan, dış genitalyaya gerginleştirme işlemi yapılmaktadır. Lazer ile dış gentadaki kollojen bağ dokusu artışına bağlı büyük dudaklar daha dolgun, parlak ve genç görünmektedir. Lazer ile yapılan bu işlem ‘vulvar tightening’ olarak adlandırılır. Lazer ile bu işlem yanında beyazlatma, idrar kaçırma, vajinal daraltma gibi diğer işlemler de aynı seansta
yapılabilmektedir.

Gençleştirme adına yapılan işlemler kadınların daha genç görünmelerini sağlamak, özgüven ve psikolojik açıdan zenginleştirmektedir.

    Doktora Sor

      İletişim ve Randevu Formu

      Şikayetiniz